Zubná chirurgia

Zubná chirurgia je pojem, ktorý u väčšiny pacientov môže vzbudiť obavy. Možno si to ani neuvedomujete, ale je celkom možné, že aj posledný zákrok, ktorý ste u zubára absolvovali spadal do zubnej chirurgie. Pod pojmom zubná chirurgia sa schováva množstvo rozličných zákrokov, ktorých cieľom je váš krajší úsmev, lepšie trávenie a zachovanie plnej funkčnosti chrupu.
Zubná chirurgia
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Každý chirurgický zákrok si vyžaduje skúseného lekára, moderné technológie a kvalitný materiál. V Biodent Bratislava vám toho ponúkame viac. Anestetiká s rýchlym účinkom sú u nás samozrejmosťou rovnako ako odborné vedomosti a skúsení lekári

Prečo zubná chirurgia
Zubná chirurgia

Zo zubnou chirurgiou sa stretnete dosť často, či už ide o extrakciu zuba alebo augmentáciu, ktorá sa často uplatňuje pri zavedení implantátu. Každý zákrok v zubnej chirurgii má tak priaznivý vplyv nie len na zdravie chrupu ale aj na dosiahnutie bezchybného úsmevu.

Extrakcia zuba môže pacienta zbaviť bolestí ale chýbajúci zub môže spôsobiť ďalšie komplikácie. Úbytok kosti v mieste, kde zub chýba alebo posun zubov v snahe zaplniť prázdne miesto v chrupe môžu byť prirodzenou reakciou organizmu. Tento stav ale môže výrazne narušiť váš prirodzený úsmev. A nie len ten.

Trávenie začína už v ústnej dutine. Hryzením potraviny narúšame čím sa zjednodušuje trávenie a aj získavanie živín z potravy. Pre chýbajúci zub (zuby) sa niektorých potravín dobrovoľne zriekame (nerozhryzieme ich) alebo suroviny nedostatočne rozhryzieme, čo negatívne ovplyvňuje trávenie a vstrebávanie živín. Odtiaľ je už len krok k ďalším zdravotným problémom. 

Zubná chirurgia

Zubná chirurgia a estetika

Zubná chirurgia sa zaoberá aj zubnými implantátmi či plastikou ďasien. Jemným posunutím ďasien alebo vložením zubného implantátu môže byť váš úsmev perfektný. Estetika hrá v zubnej chirurgii dôležitú úlohu. Aby bol váš úsmev naozaj dokonalý musíme brať do úvahy veľa faktorov, všetko: od línie ďasien cez farbu zubov až po tvar zubných oblúkov.

A pokiaľ budete mať záujem naši lekári môžu na vašom úsmeve vytvoriť aj jemné nedokonalosti, ktoré dotvoria vašu charizmu a dajú vám punc výnimočnosti. Napríklad jemná medzierka medzi zubami nemusí vyhovovať každému, niekto ale na ňu nedá dopustiť a skrátka patrí k nemu. Pokiaľ vám ale nedokonalosti na úsmeve vadia vieme ich upraviť tak, aby ste boli so svojim úsmevom nanajvýš spokojný. A práve v tomto momente je rad na zubnú chirurgiu. 

Zubná chirurgia

Aké zákroky patria do zubnej chirurgie

  • Extrakcia zuba/zubov.
  • Extrakcia zubov múdrosti alebo iných neprerezaných zubov.
  • Frenulektómia – prerušenie slizničného úponu medzi perou a ďasnom alebo jazykom.
  • Implantácie – vloženie zubného implantátu(náhrada za chýbajúci zub)
  • Augmentácia – doplnenie kosti. Tento zákrok je potrebný ak dôjde k úbytku kosti v čelusti. Implantát nie je kde zachytiť preto sa pristupuje k doplneniu kosti.
  • Zahladenie ostrých okrajov kostí
  • Chirurgická liečba parodontitídy – zápal ďasna ale aj škody, ktoré zápal spôsobil sa liečia chirurgicky.
  • Plastika odhalených krčkov – odhalené zubné krčky sú často dôsledkom parodontitídy. Problém je nie len vo vyššej citlivosti zubov ale aj v estetike. Korekciou mäkkých tkanív sa zníži citlivosť a pacient získa krajší úsmev.
  • Ošetrenie okoločelustných zápalov – zápal okostice, ktorý môže byť doprevádzaný silnou bolesťou, opuchom a aj horúčkou. Jasný znak toho, že sa infekcia dostala cez zubný kanálik ku kosti.

Každý chirurgický zákrok si vyžaduje skúseného lekára, moderné technológie a kvalitný materiál. U nás vám toho ponúkame viac. Anestetiká s rýchlym účinkom sú u nás samozrejmosťou rovnako ako odborné vedomosti a skúsení lekári, vysoko kvalitný materiál, špičková technológia a zohratý kolektív lekárov a sestier s ľudským prístupom. Ku každému pacientov pristupujeme individuálne a chápeme jeho obavy zo zákroku. Preto v zubnej klinike BIODENT v Bratislave, v prípade potreby možné aj ošetrenie v celkovej anestézii. 

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.