Celková rekonštrukcia chrupu

Celková rekonštrukcia chrupu pomocou zubných implantátov je vhodné riešenie pre pacientov, ktorí prišli o značnú časť zubov alebo o všetky a pre pacientov s vyberateľnou zubnou protézou.
Celková rekonštrukcia chrupu
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Zubár Bratislava

Vyberateľná zubná protéza je pre mnohých pacientov problematická. Strata chuti, nestabilita náhrady pri jedení či rozprávaní sú častým dôvodom, prečo sa pacienti rozhodnú pre celkovú rekonštrukciu chrupu implantátmi.

Priebeh rekonštrukcie chrupu
Celková rekonštrukcia chrupu

Ako prvé sa vytiahne zvyšok zubov, ktoré sa nedajú zachrániť aj s koreňmi. Doba hojenia môže trvať 2 až 3 mesiace. Nemusíte sa obávať, že zostanete bez zubov. Počas tej doby vám zhotovíme dočasnú snímateľnú protézu.

Po zahojení zubný lekár pomocou RTG CT zhodnotí stav kosti, v ktorej bude implantát. Ak je všetko v poriadku zavedie zubný lekár 4 alebo 6 implantátov do kosti. Implantáty počas hojenia zrastajú s kosťou.

Posledným krokom je nasadenie nových zubov. Hneď ako sa zubné implantáty zrastú s kosťou nasadíme vám nové zuby.

Celková rekonštrukcia chrupu

​Augmentácia

Augmentácia - problém môže nastať ak je kosti málo a implantát nie je kde ukotviť. Kosť je potrebné doplniť kostným materiálom. Aj tento zákrok si vyžaduje dosť času na hojenie. Augmentácia kosti sa často vykonáva zároveň so zavádzaním implantátu, čo výrazne skracuje čas kým pacient dostane nové zuby.

Rekonštrukcia chrup (extrakcia zubu, augmentácia, zavádzanie implantátov) je bezbolestná. Lokálne analgetiká s rýchlym nástupom zabezpečia bezbolestný priebeh celého zákroku.

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.