Bielenie zubov
O službe
Potrebujete poradiť?
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať. Radi vám poradíme a pomôžeme, prípadne vás objednáme na vyšetrenie.
Ako prijímame pacientov
Najväčší nepriatelia bieloskvúcich zubov:
sójová omáčka, špenát, cvikla, káva, cigarety, zelený a čierny čaj, červené víno, čučoriedkový kompót, marmelády a bylinné tinktúry z liečivých rastlín.
Vybielenie by malo vydržať od jedného do piatich rokov v závislosti od zvyklostí pacienta, ako je napríklad fajčenie a pitie kávy či čaju. Pri bežnom čistení zubov trikrát denne by výsledok mal vydržať niekoľko rokov. Viaceré štúdie v posledných 5 rokoch dokázali, že bielenie je bezpečné a vysoko efektívne. Niektorí pacienti môžu pociťovať mierne podráždenie ďasien alebo citlivosť zubov, ktoré odznejú krátko po ukončení bielenia.
Váš životný štýl a proces starnutia môžu zapríčiniť stratu lesku z vášho úsmevu. Na sfarbení zubov sa podieľa veľa každodenných činností, ako je napríklad pitie kávy, čaju, koly a červeného vína alebo fajčenie. Bielenie môže váš úsmev opäť rozžiariť. Zuby totiž predstavujú jednu z prvých vecí, ktorú si človek všimne pri zoznamovaní. Prirodzený, žiarivo biely úsmev je nádherný – dokáže vám pomôcť zvýšiť vaše sebavedomie a nezabudnuteľne zapôsobiť na iných. Neprofesionálne a klinicky neodskúšané bieliace procedúry častokrát vedú k neuspokojivému výsledku. Bielenie zubov je procedúra, ktorá sa radí medzi estetickú stomatológiu. Vykonáva sa v zubných ambulanciách pod dohľadom odborníkov. Aj keď v súčasnosti nájdete na trhu rôzne bieliace prípravky na bielenie zubov doma, lepšie je zveriť zákrok do rúk odborníkov. Voľnopredajné prípravky totižto nedokážu vybieliť zuby natrvalo. Trvalo biele zuby môžete docieliť len za použitia peroxidu vodíka alebo karbamid peroxidu. Pri bielení zubov je dôležité dodržať postup bielenia a použiť vhodné koncentrácie bieliacich látok. Vyššie koncentrácie môžu poškodiť sklovinu, pri nižšej koncentrácii sa zas nemusí dostaviť požadovaný výsledok. Z toho dôvodu je lepšie nechať všetko v rukách našich špecialistov.
Čo sa deje pri bielení zubov?
Ambulantné bielenie
Na bielenie zubov v ordinácii sa v minulosti používal peroxid vodíka s vyššou koncentráciou. Vďaka tomu boli zuby vybielené počas 90 minútového sedenia. Súčasná legislatíva EU obmedzila používanie vyšších koncentrácií peroxidu vodíka. Povolené je len použitie 6% peroxidu vodíka, ktorý má uplatnenie pri domácom bielení.
Kombinované bielenie
Kombinácia bielenia zubov v ordinácii a domáce bielenie má najlepšie výsledky.
Čo sa deje pri bielení zubov?
Bielenie zubov je založené na oxidačných procesoch, kedy účinná látka z bieliaceho gélu (peroxid vodíka, karbamid peroxidu) preniká do skloviny a narúša organické molekuly, ktoré spôsobujú sfarbenie zubov.
Výsledok bielenia zubov závisí od dĺžky bielenia, koncentrácie účinných látok a farby dentínu. Ak bielenie opakujete, môžete sa dostať do momentu, kedy dosiahnete maximálne možné vybielenie (saturačný bod bielenia). V tomto momente už môže účinná bieliaca látka (peroxid vodíka, karbamid peroxidu) pôsobiť aj na ďalšie tkanivá zubu. Z tohto dôvodu je dobré, ak bielenie zubov prebieha pod dohľadom odborníkov.
Ponúkané bielenie zubov
Kombinované: Pure Whitening
Pure Whitening je systém bielenia zubov, ktorý je v podstate kombináciou ambulantného a domáceho bielenia. Bielenie Pure Whitening je šetrný spôsob bielenia, ktorým dosiahneme výborné výsledky.