3D/2D Panoramaticky röntgen

Röntgen je hlavnou diagnostickou metódou na stanovenie diagnózy v zubnom lekárstve. Obyčajné panoramatické snímky poskytujú informácie iba v dvoch rovinách, a preto majú nízke diagnostické možnosti (2D). Na rozšírenie možností pri vyšetrovaní pacientov používajú lekári našej kliniky najmodernejšie digitálne technológie, ktoré vám umožňujú získať 3D snímky ústnej dutiny a vidieť rôzne skryté patológie ktoré voľným okom nevidíme.
3D/2D Panoramaticky röntgen
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Je pre nás dôležité čo najpresnejšie určiť príčinu bolesti. V tom nám pomáha najmodernejší 3D Röntgen MyRay Hyperion X5 , ktorý robí najpresnejšie snímky, ktoré nám umožňujú odhaliť aj tú najskrytejšiu patológiu ktorá by mohla byť prehliadnutá pri bežnej prehliadke. Túto metódu taktiež využívame u nás implantológii a protetických prácach.

Dr. Ľubomír ParaszkaŠpecializácia
Zubný lekár. Odborník na endodonciu a protetiku.
Čo je to 3D Röntgen?
3D/2D Panoramaticky röntgen

Pri vykonávaní 3D diagnostiky sa používa najnovšia technológia - počítačová tomografia.

Prístroj poskytuje trojrozmerný snímok zubu alebo celého chrupu, ktorý umožňuje lekárovi vidieť a vyhodnotiť nasledujúce parametre:

 • počet a smer zubných kanálikov;
 • prasknutý zubný koreň;
 • granulómy, cysty, zápaly;
 • vývoj sekundárneho kazu pod výplňou;
 • tvar, objem kostného tkaniva;
 • cudzie telesá (zlomené zubné nástroje, častice výplňového materiálu).

3D rontgen je dôležitý pri protetických prácach a implantácii. S jeho pomocou vie zubný lekár správne vybrať veľkosť implantátu, identifikovať správny prístup ku kosti, určiť presnosť umiestnenia zubného implantátu, tým pádom profesionálne a bezbolestne zaviesť implantáty na správne miesto a následne nasadiť korunky.

3D/2D Panoramaticky röntgen

INDIKÁCIE

Trojrozmerná diagnostika sa aktívne používa pri mnohých ochoreniach chrupu. Hlavné indikácie pre jeho použitie sú:

 • príprava na implantáciu;
 • podozrenie zápalu kostí;
 • hodnotenie periodontálneho stavu;
 • detekcia skrytých kazov, pulpitídy;
 • choroby temporomandibulárneho kĺbu;
 • vyšetrenie na prvý pohľad zdravých zubov (medzizubný kaz);
 • plánovanie chirurgickej liečby;
 • stanovenie stupňa poškodenia čeľusti a sánky 
3D/2D Panoramaticky röntgen

VÝHODY POUŽÍVANIA 3D vyšetrenia

Trojrozmerné vyšetrenie má v stomatológii široké uplatnenie. Výrazne napomáha nie len k určeniu správnej diagnózy, ale aj k presnejšiemu návrhu plánu liečby, rýchlejšiemu a kvalitnejšiemu ošetreniu. CBCT vyšetrenie sa najčastejšie využíva:

Implantológia – z 3D projekcie získa zubný lekár presné informácie o množstve a kvalite kosti, polohe dna čeľustnej dutiny a uložení nervov. Vďaka týmto informáciám môže vybrať najvhodnejšiu veľkosť zubného implantátu a zvoliť smer jeho zavedenia tak aby sa vyhol týmto tkanivám.

Endodoncia – CT vyšetrenie umožní lekárovi skontrolovať a zhodnotiť kvalitu koreňovej výplne, prítomnosť a veľkosť možných zápalových procesov a prítomnosť perforácií. 3D zobrazenie poskytne aj dôležité informácie o koreňovom systéme zubu a prípadných anatomických odchýlkach v tvare koreňa a kanálikov.

Extrakcia zubov múdrosti – s pomocou trojrozmerného stomatologického vyšetrenia získavame aj informácie o uložení zubov múdrosti voči čeľustnej dutine alebo kanálu s nervom inervujúcim dolnú peru.

Paradontológia – presné a podrobné informácie o poškodení kosti okolo zubov a presná lokalizácia postihnutie zlepšuje liečbu paradontitídy, ktorú môžeme zamerať priamo do postihnutej oblasti.

NÁŠ TÍM
MDDr. Natalija Molnar
Dr. Domoratsky Yaroslav
MDDr. Michal Demeter
Dr. Ľubomír Paraszka
MDDr. Zuzana Kundrátová
Špecializácia::
Estetická, zachovná a detská stomatológia
Pracovné skúsenosti:
7 rokov

Pre mňa je dôležitý pozitívny výsledok . Preto sa venujem každému pacientovi s maximálnou precíznosťou. Všetky úkony sa snažím urobiť bezbolestné aby ste mali len pozitívne skúsenosti v našej klinike.

Špecializácia::
Stomatochirurgia, implantológia.
Pracovné skúsenosti:
6 rokov

Už viac ako 6 rokov sa venujem stomatochirurgii a implantológii. Pravidelne absolvujem školenia a neustále sa vzdelávam aby som pohol poskytnúť našim pacientom najnovšie metódy liečenia aj v tých najkomplikovanejších pirapadoch. Vždy viem ako pomôcť našim pacientom.

Špecializácia::
Estetická a mikroskopická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
5 rokov.

Neustále sa vzdelávam a objavujem nové technológie aby som mohol darovať našim pacientami nový úsmev!

Špecializácia::
Zubný lekár. Odborník na endodonciu a protetiku.
Pracovné skúsenosti:
8 rokov

Mojou hlavnou úlohou je presne určiť diagnózu a poskytnúť liečbu na najvyššom úrovni. Výsledkom ktorej bude Váš nový perfektný úsmev. 

Špecializácia::
záchovná a estetická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
2 roky.

Neustále sa školím aby som mohla poskytnúť pacientom našej kliniky bezbolestne a kvalitne ošetrenie.

NAŠE PRÁCE
 • Zirkónové korunky
 • Zirkónové korunky
Pred Po
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.