3D/2D Panoramaticky röntgen

Röntgen je hlavnou diagnostickou metódou na stanovenie diagnózy v zubnom lekárstve. Obyčajné panoramatické snímky poskytujú informácie iba v dvoch rovinách, a preto majú nízke diagnostické možnosti (2D). Na rozšírenie možností pri vyšetrovaní pacientov používajú lekári našej kliniky najmodernejšie digitálne technológie, ktoré vám umožňujú získať 3D snímky ústnej dutiny a vidieť rôzne skryté patológie ktoré voľným okom nevidíme.
3D/2D Panoramaticky röntgen
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Je pre nás dôležité čo najpresnejšie určiť príčinu bolesti. V tom nám pomáha najmodernejší 3D Röntgen MyRay Hyperion X5 , ktorý robí najpresnejšie snímky, ktoré nám umožňujú odhaliť aj tú najskrytejšiu patológiu ktorá by mohla byť prehliadnutá pri bežnej prehliadke. Túto metódu taktiež využívame u nás implantológii a protetických prácach.

Dr. Ľubomír ParaszkaŠpecializácia
Zubný lekár. Odborník na endodonciu a protetiku.
Čo je to 3D Röntgen?
3D/2D Panoramaticky röntgen

Pri vykonávaní 3D diagnostiky sa používa najnovšia technológia - počítačová tomografia.

Prístroj poskytuje trojrozmerný snímok zubu alebo celého chrupu, ktorý umožňuje lekárovi vidieť a vyhodnotiť nasledujúce parametre:

 • počet a smer zubných kanálikov;
 • prasknutý zubný koreň;
 • granulómy, cysty, zápaly;
 • vývoj sekundárneho kazu pod výplňou;
 • tvar, objem kostného tkaniva;
 • cudzie telesá (zlomené zubné nástroje, častice výplňového materiálu).

3D rontgen je dôležitý pri protetických prácach a implantácii. S jeho pomocou vie zubný lekár správne vybrať veľkosť implantátu, identifikovať správny prístup ku kosti, určiť presnosť umiestnenia zubného implantátu, tým pádom profesionálne a bezbolestne zaviesť implantáty na správne miesto a následne nasadiť korunky.

3D/2D Panoramaticky röntgen

INDIKÁCIE

Trojrozmerná diagnostika sa aktívne používa pri mnohých ochoreniach chrupu. Hlavné indikácie pre jeho použitie sú:

 • príprava na implantáciu;
 • podozrenie zápalu kostí;
 • hodnotenie periodontálneho stavu;
 • detekcia skrytých kazov, pulpitídy;
 • choroby temporomandibulárneho kĺbu;
 • vyšetrenie na prvý pohľad zdravých zubov (medzizubný kaz);
 • plánovanie chirurgickej liečby;
 • stanovenie stupňa poškodenia čeľusti a sánky 
3D/2D Panoramaticky röntgen

VÝHODY POUŽÍVANIA 3D vyšetrenia

Trojrozmerné vyšetrenie má v stomatológii široké uplatnenie. Výrazne napomáha nie len k určeniu správnej diagnózy, ale aj k presnejšiemu návrhu plánu liečby, rýchlejšiemu a kvalitnejšiemu ošetreniu. CBCT vyšetrenie sa najčastejšie využíva:

Implantológia – z 3D projekcie získa zubný lekár presné informácie o množstve a kvalite kosti, polohe dna čeľustnej dutiny a uložení nervov. Vďaka týmto informáciám môže vybrať najvhodnejšiu veľkosť zubného implantátu a zvoliť smer jeho zavedenia tak aby sa vyhol týmto tkanivám.

Endodoncia – CT vyšetrenie umožní lekárovi skontrolovať a zhodnotiť kvalitu koreňovej výplne, prítomnosť a veľkosť možných zápalových procesov a prítomnosť perforácií. 3D zobrazenie poskytne aj dôležité informácie o koreňovom systéme zubu a prípadných anatomických odchýlkach v tvare koreňa a kanálikov.

Extrakcia zubov múdrosti – s pomocou trojrozmerného stomatologického vyšetrenia získavame aj informácie o uložení zubov múdrosti voči čeľustnej dutine alebo kanálu s nervom inervujúcim dolnú peru.

Paradontológia – presné a podrobné informácie o poškodení kosti okolo zubov a presná lokalizácia postihnutie zlepšuje liečbu paradontitídy, ktorú môžeme zamerať priamo do postihnutej oblasti.

NÁŠ TÍM
MDDr. Natalija Molnar
Dr. Domoratsky Yaroslav
MDDr. Michal Demeter
MDDr. Zuzana Kundrátová
Špecializácia::
Estetická, zachovná a detská stomatológia
Pracovné skúsenosti:
7 rokov

Pre mňa je dôležitý pozitívny výsledok . Preto sa venujem každému pacientovi s maximálnou precíznosťou. Všetky úkony sa snažím urobiť bezbolestné aby ste mali len pozitívne skúsenosti v našej klinike.

Špecializácia::
Stomatochirurgia, implantológia.
Pracovné skúsenosti:
6 rokov

Už viac ako 6 rokov sa venujem stomatochirurgii a implantológii. Pravidelne absolvujem školenia a neustále sa vzdelávam aby som pohol poskytnúť našim pacientom najnovšie metódy liečenia aj v tých najkomplikovanejších pirapadoch. Vždy viem ako pomôcť našim pacientom.

Špecializácia::
Estetická a mikroskopická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
5 rokov.

Neustále sa vzdelávam a objavujem nové technológie aby som mohol darovať našim pacientami nový úsmev!

Špecializácia::
záchovná a estetická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
2 roky.

Neustále sa školím aby som mohla poskytnúť pacientom našej kliniky bezbolestne a kvalitne ošetrenie.

NAŠE PRÁCE
 • Zirkónové korunky
 • Zirkónové korunky
Pred Po
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.