Endodoncia

Pri liečbe pulpitídy existujú dve možnosti. Ošetrenie pomocou endodontickeho zákroku alebo bez neho. Metóda, ktorá zachováva vitalitu zubnej drene, je použiteľná iba v prípade včasnej návštevy zubného lekára.
Endodoncia
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Je pre nás dôležité určiť skutočnú príčinu ochorenia a odstrániť ju. V prípade pulpitídy je obzvlášť dôležitá návšteva zubného lekára. Pri nepravidelných preventívnych prehliadkach a zanedbanej dentálnej hygiene môže pri pulpitíde dôjsť až k extrakcii zubu!

Dr. Ľubomír ParaszkaŠpecializácia
Zubný lekár. Odborník na endodonciu a protetiku.
AKO LIEČIME PULPITÍDU?
Endodoncia

Pri liečbe pulpitídy existujú dve možnosti. Ošetrenie pomocou endodontickeho zákroku alebo bez neho. Liečba so zachovaním živej zubnej drene má svoje výhody. Po prvé, nie je narušený prívod krvi do zuba, čo znamená, že je zachovaná jeho vitalita bez narušenia metabolizmu a výživy tkanív. Súčasne je zachovaná citlivosť zuba a jeho vzhľad. Tento typ liečby je cenovo dostupný a nezaberie veľa času.

Odstránenie zubnej drene môže byť čiastočné alebo úplné. Čiastočné endodontické ošetrenie zubu zachováva nervové zakončenia a cievy. Má to však aj svoje nevýhody. Medzi nimi je užívanie ďalších liekov a potreba niekoľkých sedení u zubného lekára. Aj po tomto však zostáva zub stále v ohrození.

Najbežnejšou a zároveň najlepšou možnosťou je úplné endodontické ošetrenie zubných kanálikov. Endodontické ošetrenie je vykonané počas jednej návštevi zubného lekára, pod lokálnou anestézou a úplne bezbolestne.

Endodoncia

PREVENTÍVNE OPATRENIA

Pulpitída je dôsledkom rozšírenia zubného kazu, čo znamená, že prevenciou pulpitídy je odstránenie príčin vedúcich k tvorbe zubnému kazu. Pravidelná a domáca ústna hygiena (každodenné čistenie, oplachovanie po jedle, používanie zubnej nite), ako aj pravidelná návšteva dentálnej hygieničky je na prvom mieste.

Nezmierňujte bolesť liekmi a neodkladajte návštevu zubného lekára. Objednajte sa k nám 7 dní v týždni a určite vám pomôžeme!

Endodoncia

PREČO PRÁVE BIODENT BRATISLAVA ?

Na klinike BioDent Bratislava používame pri endodontickom zákroku tie najmodernejšie technológie ako lupy a mikroskopy a tak vždy docielime precízne vyplnenie koreňových kanálikov. U nás si môžete byť istý kvalitou endodontickeho zákroku bez bolesti!

NÁŠ TÍM
MDDr. Michaela Verčimáková
MDDr. Michal Demeter
Špecializácia::
Záchovná a estetická stomatológia
Pracovné skúsenosti:
5 rokov

V roku 2018 ukončila štúdium odboru zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne. Ku všetkým pacientom pristupuje s veľkou mierou empatie, s cieľom poskytovať najlepšiu možnú starostlivosť. Jej špecializáciou je záchovná, estetická, protetická stomatológia a endodoncia. Svoje vedomosti a skúsenosti si neustále rozvíja účasťou na odborných školeniach.

Špecializácia::
Estetická a mikroskopická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
5 rokov.

Neustále sa vzdelávam a objavujem nové technológie aby som mohol darovať našim pacientami nový úsmev!

NAŠE PRÁCE
  • Zirkónové mostíky Extra Bleach White
  • Zirkónové mostíky Extra Bleach White
Pred Po
  • 10 zirkónových koruniek bleach white.
  • 10 zirkónových koruniek bleach white.
Pred Po
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.