Zubné fazety

Fazety sú príležitosťou získať vysnívaný úsmev bez vyčerpávajúcich zubných zákrokov a dlhého ortodontického ošetrenia. Nové technológie nám umožňujú vytvoriť dokonalý úsmev pomocou kompozitných a keramických materiálov.
Zubné fazety
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Je pre mňa dôležité, aby úsmev mal ideálny a zároveň prirodzený vzhľad, aby si všetci vaši známi a priatelia mysleli, že sú to vaše vlastné zuby! Takýto výsledok dosahujeme vďaka moderným technológiám, najnovšiemu vybaveniu a našim rozsiahlym skúsenostiam!

Dr. Ľubomír ParaszkaŠpecializácia
Zubný lekár. Odborník na endodonciu a protetiku.
PREČO SÚ FAZETY U NAŠICH PACIENTOV TAKÉ OBĽÚBENÉ?
Zubné fazety

Fazety odporúčame pri vytvorení rôznych prasklín na sklovine zuba, pri nadmernej vzdialenosti medzi zubami, pri nežiadúcich tvaroch zubov, stmavnutí / nadmerného zožltnutia skloviny ( pri ktorom nepomôže ani bielenie ) a pri opotrebovaných zuboch následkom bruxizmu.

Zvláštnosťou faziet je, že zuby po aplikácii faziet zostávajú živé. Napríklad pri inštalácii korunky sa vykonáva depulpácia endodontických zákrokom. Po nalepení faziet dochádza k zachovaniu živej zubnej drene. Po inštalácii faziet úsmev vyzerá čo najprirodzenejšie a zachováva si svoju estetiku po dlhú dobu, pretože zubné fazety nemenia svoj odtieň.

Zubné fazety

DRUHY FAZIET

Kompozitné fazety - pomocou výplňového materiálu nám um obnoviť anatomický tvar zuba. Nevyžadujú brúsenie zubov a sú upevnené na žuvacích polôškach pôvodných zubov. Tento typ faziet je považovaný za jeden z najdostupnejších.

Keramické fazety - sú vyrobené z oxidu zirkoničitého alebo porcelánu, a preto sú najtrvanlivejšie, najestetickejšie a pôsobia čo najprirodzenejšie. Tento typ fazety je svojim vzhľadom najviac podobný prírodným zubom a zároveň nemení svoju farbu.

Zubné fazety

PROCES INŠTALÁCIE FAZIET

Počiatočnou fázou je výroba sadrového odliatku zubov pacienta, ktorý sa potom použije na výrobu faziet.

Keramické fazety sú vytvárané dvoma spôsobmi. Prvým je lisovanie pri vysokej teplote. Druhým je vrstvenie porcelánu. Týmto spôsobom sa reguluje priehľadnosť zubov na požadovaný odtieň, aby výsledná fazeta bola na nerozoznanie od skutočných zubov.

Fazety zo zirkónu sa vyrábajú na fréze, po vytvorení 3D modelu a po zosnímaní digitálneho odtlačku.

Fazety sú po upravení pôvodných zubov so zachovaním zubnej drene upevnené špeciálnou cementovou pastou našim zubným lekárom ktorý sa špecializuje na zubné fazety. Fazety je možné „zaťažovať“ bezprostredne po inštalácii teda môžete kľudne jest a piť. Pri dodržiavaní správnej starostlivosti a pravidelnej dentálnej hygieny môže byť životnosť zubných faziet až niekoľko desiatok rokov. Zubný lekári našej kliniky BioDent Bratislava Vám s výberom správnych zubných faziet pomôžu a vy môžete byť o krok bližšie k dokonalému úsmevu.

NÁŠ TÍM
MDDr. Zuzana Kundrátová
MDDr. Michal Demeter
Špecializácia::
záchovná a estetická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
3 roky.

Neustále sa školím aby som mohla poskytnúť pacientom našej kliniky bezbolestne a kvalitne ošetrenie.

Špecializácia::
Estetická a mikroskopická stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
5 rokov.

Neustále sa vzdelávam a objavujem nové technológie aby som mohol darovať našim pacientami nový úsmev!

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.