Ošetrenie zubného kazu

Najčastejšou príčinou bolesti zubov je zubný kaz. Bolesť môže signalizovať komplikácie aj vo forme pulpitídy alebo parodontitídy. Na efektívne ošetrenie zubného kazu používame najmodernejšie technológie prístroje ako napríklad lupy a mikroskopy, ktoré nám umožňujú čo najpresnejšie ohraničiť postihnuté tkanivá a vyplniť zub vysoko kvalitnou fotokompozitnou výplňou!
Ošetrenie zubného kazu
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Dobre chápeme, že mnoho pacientov sa bojí zubných lekárov a preto sme úplne zmenili formát kliniky a príjem pacientov. Snažíme sa pre Vás vytvoriť útulné prostredie, kde sa budete cítiť ako doma. Naši špecialisti majú dlhoročné skúsenosti s liečbou zubného kazu. Veľmi radi Vám pomôžeme! Zavolajte a dohodnite si termín u nás v BioDent Bratislava 7 dní v týždni.

Mddr. Zuzana KundrátováŠpecializácia
záchovná a estetická stomatológia.
PREČO DOCHÁDZA K TVORBE ZUBNÉHI KAZU A PREČO BY SA MAL LIEČIŤ?
Ošetrenie zubného kazu

Medzi najčastejšie príčiny zubného kazu patrí množenie baktérií v ústnej dutine. Stojí za zmienku, že zubný kaz v počiatočnom štádiu vyzerá na zube ako biela škvrna a preto nevzbudzuje žiadnu pozornosť. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité a nami odporúčané absolvovať preventívnu prehliadku, aby sa zabránilo rozširovaniu zubných kazov.

Baktérie množiace sa v ústnej dutine vytvárajú kyslé prostredie. Pri nesprávnej alebo zanedbanej dentálnej hygiene dochádza k zanechávajú zvyškov potravy vo fisúrach alebo medzizubných priestoroch. Tá naďalej slúži ako potrava pre baktérie nachádzajúce sa v ústnej dutine. Baktérie potravu naďalej spracúvajú a vzniknuté metabolity baktérií majú kyslú charakter. Táto kyselina vyplavuje zo zuba fluorid a vápnik. Zuby sú následkom zlej hygieny pokryté zubným plakom. Silná vrstva zubného plaku je priaznivým prostredím pre život baktérií. Pri zlej životospráve a zanedbanej hygiene je vývoj zubného kazu rýchlejšie. Vznik zubného kazu zvyšuje nedostatočná ústna hygiena, znížená imunita a nezdravá strava. Ďalšou príčinou zubného kazu môže byť znížené množstvo slín. Sliny neutralizujú pôsobenie kyselín - metabolitov baktérií. Na klinike BioDent Bratislava Vám poskytneme odborné informácie o vzniku zubného kazu a ako mu predísť.

Ošetrenie zubného kazu

OŠETRENIE ZUBNÉHO KAZU BEZ BOLESTI

Zubný lekári kliniky BioDent Bratislava na bezplatnej konzultácii posúdia stupeň rozvoja zubného kazu a následne určia vhodnú liečbu.

Ak nieje zubný kaz výrazne rozšírený odporúča sa remineralizačnná terapia. To znamená, že pristúpime k nasýteniu skloviny fluoridom a vápnikom. Na klinike používame aj ošetrenie bez nutnosti vŕtania ICON. So systémom ICON je ošetrenie pre pacienta s menej rozvinutým zubným kazom najpohodlnejšie.

Ak je povrch zuba následkom zubného kazu zničený ( sklovina, dentín ), liečba je odlišná. Dochádza k použitiu moderných anestetík aby bol zákrok úplne bezbolestny, potom sa pomocou vrtáčika odstráni postihnutá oblasť zuba. Po odstránení zubného kazu sa otvor po zubnom kaze výplní najkvalitnejším fotokompozitným materiálom na trhu.

Ošetrenie zubného kazu

PREČO SI VYBRAŤ PRÁVE NÁS?

Naši zubný lekári so špecializáciou na estetické zubné lekárstvo sa postarajú o to, aby každá výplň bola zhotovená tak, že bude dokonale zodpovedať skutočnému anatomickému tvaru zubu.

Liečba akokoľvek zložitého a rozšíreného zubného kazu je úlohou zubných lekárov BioDent Bratislava. Na našej klinike sa používajú iba vysoko kvalitné materiály a technológie najnovšej generácie. Naši lekári dôkladne pristupujú k procesu liečby zubného kazu a samotnému modelovaniu výplne. My Vás zbavíme zubného kazu navždy!

V BioDent Bratislava pracujú zubní lekári s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí si pravidelne zvyšujú kvalifikáciu účasťou na vedeckých konferenciách zameraných na liečbu zubných kazov a na estetickú stomatológiu.

Zubná klinika BioDent má vysokú úroveň profesionality, osobného prístupu a špičkových služieb, ktoré Vám umožňujú absolvovať ošetrenie v čo najlepšich podmienkach. Pracujeme s profesionálnou vybavením: mikroskopom a lupami. Ošetrujeme zubné kazy a zubné kanáliky akejkoľvek zložitosti, vrátane anatomických anomálií koreňového systému s uhlom rotácie 60-90 stupňov.

Objednajte sa na bezplatnú konzultáciu 7 dní v týždni kde Vám radi poradíme a presne určíme postup a liečbu zubného kazu.

RECENZIE
Krásne prostredie , milý usmievajúci sa personál , výborná -kvalitná praca ak môžem odporučiť tak jedine sem Dr.Molnár
S úsmevom na perách som nikdy k zubárke nechodil, kým som sa nedostal do kresla k pani dr.Molnarn a jej sestričke Nine… slovo bolieť u nej neexistuje…
NÁŠ TÍM
MDDr. Natalija Molnar
MDDr. Michaela Verčimáková
Špecializácia::
Estetická, zachovná a detská stomatológia
Pracovné skúsenosti:
7 rokov

V roku 2016 zakončila studium zubneho lekarstva na Univerzite Komenskeho v Bratislave.Jej hlavným zameraním je protetika – od snímateľných náhrad, koruniek po mostíky. Pri práci využíva najnovšie poznatky z oblasti protetickej stomatológie. Jej odbornou náplňou je aj estetická stomatológia.Nové poznatky zo stomatológie čerpá zo zahraničných prednášok a stáži. Pri svojej práci pristupuje s citom a precíznosťou, dôraz kladie na bezbolestné ošetrenie.

Špecializácia::
Záchovná a estetická stomatológia
Pracovné skúsenosti:
5 rokov

V roku 2018 ukončila štúdium odboru zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne. Ku všetkým pacientom pristupuje s veľkou mierou empatie, s cieľom poskytovať najlepšiu možnú starostlivosť. Jej špecializáciou je záchovná, estetická, protetická stomatológia a endodoncia. Svoje vedomosti a skúsenosti si neustále rozvíja účasťou na odborných školeniach.

NAŠE PRÁCE
  • Zirkónové mostíky Extra Bleach White
  • Zirkónové mostíky Extra Bleach White
Pred Po
  • Krásna premena našej pacientky za 2 týždní !
  • Krásna premena našej pacientky za 2 týždní !
Pred Po
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.