Zubné korunky na počkanie

Stomatológia je jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odborov medicíny. Nové a efektívnejšie postupy liečby, nové prístroje, technológie a materiály umožňujú dosiahnuť lekárom aj pacientom čo najlepší efekt v liečbe. Pokrok v tomto odvetví dal lekárom možnosť prinavrátiť pacientom nielen funkčnosť ale aj estetiku vašich zubov. Jedným z moderných a inovatívnych materiálov je aj keramika, ktorú v Bio Dent Bratislava používame. Keramika je vďaka biokompatibilným a estetickým vlastnostiam najvhodnejší materiál na rôzne rekonštrukcie chrupu.
Zubné korunky na počkanie
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Celokeramické korunky sú najvhodnejším riešením pri

  • väčšej strate zubného tkaniva, ku ktorému môže dôjsť následkom väčšieho zubného kazu alebo mechanickým poškodením.
  • ošetrení koreňových kanálikov dochádza k prerušeniu vyživovania zubu a strate väčšej časti tkaniva
  • pri rozsiahlej rekonštrukcii zubu kedy je potrebné nahradiť časť stratených častí zuba.
  • estetických rekonštrukciách zubov. 
Mddr. Zuzana KundrátováŠpecializácia
záchovná a estetická stomatológia.
Keramické výplne
Zubné korunky na počkanie

K strate väčšej časti zuby môže dôjsť vplyvom rôznych faktorov. V niektorých prípadoch použitie fotokompozitných výplní nemusí byť z dlhodobého hľadiska efektívne a poškodený zub jednoducho nie je možné zachovať v zubnom oblúku. V týchto prípadoch vám môže zubný lekár odporučiť celokeramické výplne, ktoré môžete poznať aj pod názvom overlay. Tieto výplne majú vyššiu mechanickú pevnosť a sú odolnejšie voči žuvaciemu tlaku. Vďaka týmto vlastnostiam spevnia poškodený zub a predĺžia jeho trvácnosť. Výplne sú zhotovené z lithium-dislikátovej keramiky (EMAX). 

Keramické korunky

Keramické korunky sa nasadzujú na obrúsené zuby. Po obvode pokrývajú celý zub. Vďaka novým technológiám, ktoré v Bio Dent Bratislava máme vám môžeme zhotoviť celokeramické zirkónové alebo lithium-disilikátové korunky (EMAX).

Zubné korunky na počkanie

Celokeramické korunky – postup

  • Keramické korunky sa radia do oblasti protetickej stomatológie. Pri jej plánovaní je potrebné okrem konzultácie aj detailné vyšetrenie a RTG snímok aby sme zhodnotili stav zuba, na ktorom má byť korunka.


  • V ďalšom kroku sa pristupuje k obrúseniu zuba za použitie zväčšovacích pomôcok. Takto pripravený zub skenujeme čím vytvoríme digitálny odtlačok. V zubnom laboratóriu za pomoci počítačom riadených technológií sa vytvorí návrh budúcej keramickej korunky a následne sa vyfrézuje.

Na keramickej korunke sa u nás začína pracovať hneď ako získame sken zuba. Celý postup je digitalizovaný čím sa výrazne znižuje riziko množstva chýb. Keramické korunky, ktoré takto zhotovíme sa prispôsobia ostatným zubom ako funkčne tak aj esteticky. 

RECENZIE
Zubnú kliniku Biodent v Bratislave som navštívila na základe dobrých recenzií Po návšteve niekoľkých kliník a prístupu zdravotníkov v nich som moc rec
Na klinike mi vrátili opäť úsmev taký ako predtým. Bohužiaľ som prekonal chorobu a prišiel o pár zubov, starostlivost' a výsledná práca je perfektná.
Profesionálny a zároveň ľudský prístup Skvelá pani doktorka Natalija a jej sestrička Ninka nemajú v Bratislave konkurenciu prvý raz v živote sa k zubá
Táto zubná klinika mi zmenila nie len úsmev ale aj chuť sa smiať ☺️. Urcite odporúčam ak sa chcete cítiť komfortnejšie a s úsmevom na tvári.
Vďaka tejto úžasnej klinike môžem mať ten najkrajší úsmev o ktorý sa samozrejme postarala najlepšia zubárka pod slnkom Natalija
S úsmevom na perách som nikdy k zubárke nechodil, kým som sa nedostal do kresla k pani dr.Molnarn a jej sestričke Nine… slovo bolieť u nej neexistuje…
NÁŠ TÍM
MDDr. Michaela Verčimáková
MDDr. Mikuláš Hovančík
Špecializácia::
Záchovná a estetická stomatológia
Pracovné skúsenosti:
5 rokov

V roku 2018 ukončila štúdium odboru zubné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne. Ku všetkým pacientom pristupuje s veľkou mierou empatie, s cieľom poskytovať najlepšiu možnú starostlivosť. Jej špecializáciou je záchovná, estetická, protetická stomatológia a endodoncia. Svoje vedomosti a skúsenosti si neustále rozvíja účasťou na odborných školeniach.

Špecializácia::
Zubný lekár. Špecializácia: Detská stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
2 roky

Ošetrenie detí je našou srdcovou záležitosťou. Sme a vždy budeme v prvom rade mamy, a teda ku všetkým detičkám

NAŠE PRÁCE
  • Zubné mostiky farba A1
  • Zubné mostiky farba A1
Pred Po
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.