Detská stomatológia

U deti strach zo zubára vzniká dosť často. Preto je veľmi dôležité pri prvej navseteve ambulacii deťmi predísť zlým skusenttam a stresu u dieťaťa. V zubnej Klinike BioDent Bratislava sa detskej stomatológii venujeme dôkladne. Preto pred zákrokom snažíme sa dieťaťu vysvetliť príbeh, ukludnit a zabrániť vzniku strachu zo zubára.
Detská stomatológia
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Keďže deti často milujú sladkosti a sladené nápoje, je prirodzené, že sa im mliečne zuby častejšie kazia, preto sú dôležité pravidelné návštevy detského zubného lekára. U nás v BioDent Bratislava odporúčame, aby ste so svojimi deťmi absolvovali zubné prehliadky dvakrát do roka. Na našej klinike si vaše ratolesti čakanie na vyšetrenie skrátia v našom detskom kútiku a v ambulancii sa na ne bude tešiť špecializovaný detský zubný lekár, ktorý sa im bude naplno venovať a zaručí, že sa určite zubárov nebudú báť.

MDDr. Natalija MolnarŠpecializácia
Protetiká, záchovná a estetická stomatológia.
​Deti a zubné kefky nemusia byť stále kamaráti.
Detská stomatológia

Napriek tomu je starostlivosť o zuby už od útleho veku dieťaťa veľmi dôležitá a vôbec nie je zbytočná. Mliečne zuby totiž majú veľký vplyv na trvalý chrup, pretože vplývajú na rast sánky a čeľuste a tiež zabezpečujú správnu artikuláciu dieťaťa. Okrem toho, ak si dieťa odmalička osvojí správne hygienické návyky, je pravdepodobné, že ich bude dodržiavať aj v neskoršom veku a nebude ich zanedbávať. Je dôležité, aby sme sa o ústnu hygienu dieťaťa starali už pri prvom zúbku, najprv jemnou gázou a neskôr jemnou zubnou kefkou. Keďže deti majú tendenciu zubnú pastu ochutnávať a niekedy aj prehĺtať odporúča sa používať ju od dvoch rokov dieťaťa.

Detská stomatológia

Návšteva detského zubára

K správnej starostlivosti o ústnu hygienu a zdravé zuby nepochybne patria aj pravidelné návštevy detského zubného lekára. Prvá návšteva zubára je v živote dieťaťa často veľká udalosť a preto je dobré na ňu deti pripraviť. Niekedy majú deti zo zubára strach, preto je dôležité ich nestrašiť ”zlým ujom zubárom,” ale naopak pozitívne motivovať zdravými zúbkami a tiež odmenou od nášho špecializovaného zubného lekára. Prvá návšteva detského zubára sa odporúča okolo 2. roku dieťaťa, keď väčšina detí v tomto veku ešte nemá žiadne zubné kazy či iné problémy so zubami a tak pravdepodobne neabsolvuje žiaden bolestivý a traumatizujúci zákrok. Je ale dobré, aby dieťa takéto vyšetrenie absolvovalo čím skôr, aby sa zoznámilo s prostredím ordinácie, zvyklo si na personál a prekonalo potencionálny strach z pozerania do úst či nástrojov, ktoré by zubár mohol pri niektorej ďalšej návšteve použiť.

RECENZIE
Po včerajšej návšteve zubnej kliniky biodent aj s dcérkou môžeme len a len odporúčať.
Preskúmanie textu: Keby to bolo možné, tak dám aj 10 hviezdičiek.
Odporúčam. Neskutočný prístup, môj syn si nechal ošetriť 5 zubov bez problému, pretože to v bio dente vedia aj s deťmi.
NÁŠ TÍM
MDDr. Mikuláš Hovančík
Špecializácia::
Zubný lekár. Špecializácia: Detská stomatológia.
Pracovné skúsenosti:
2 roky

Ošetrenie detí je našou srdcovou záležitosťou. Sme a vždy budeme v prvom rade mamy, a teda ku všetkým detičkám

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.