Náhrada zuba

Chýbajúci zub nie je nič príjemné. S týmto problémom vám na našej klinike vieme pomôcť a chýbajúci zub plnohodnotne nahradiť zubným implantátom. Implantát ale neslúži len ako náhrada zuba ale sa ním lieči aj strata kosti, prípadne sa jej strate predchádza.
Náhrada zuba
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Implantáciu je možné vykonať hneď po extrakcii zuba alebo neskôr, keď sa zahojí rana po vytrhnutí zuba. Nasadenie samotného implantátu môže nejaký čas trvať.

 

Prečo dochádza k strate kosti?
Náhrada zuba

Kosť, ktorá je zaťažovaná (hryzením, žuvaním) je zdravá kosť. Vplyvom záťaže vie organizmus, že ju potrebuje a teda ju udržuje pevnou. V mieste, kde chýba zub nie je kosť zaťažovaná, organizmus ju začne brať ako zbytočnú čo vedie k ubúdaniu kostného tkaniva. Zabrániť tomuto stavu môže práve zubný implantát.

Náhrada zuba

Čo je zubný implantát

Zubný implantát pozostáva z dvoch častí

- skrutky, ktorá nahradí koreň zuba

- zubnej korunky, ktorá sa na skrutku pripevní a nahrádza zub.

Implantát tak začne znova prenášať tlak na kosť. Kosť je zaťažovaná a nedochádza k jej strate.

Pre koho je zubný implantát vhodný

Zubný implantát je vhodným riešením pre pacientov, ktorým chýba zub. Ide o výbornú prevenciu ako zabrániť úbytku kosti. S novými liečebnými postupmi, modernými technológiami a skúsenosťami našich lekárov je možné implantáty použiť aj u pacientov so snímateľnou protézou, u ktorých sú väčšie kostné defekty. Zubnými implantátmi môžete týmto pacientom nahradiť celý chrup a zastaviť ubúdanie kosti.

Náhrada zuba

Priebeh implantácie

Implantáciu je možné vykonať hneď po extrakcii zuba alebo neskôr, keď sa zahojí rana po vytrhnutí zuba. Nasadenie samotného implantátu môže nejaký čas trvať. Ako prvé je potrebné navŕtať skrutku do čeľuste a počkať kým sa zrastie s kosťou. Zrastanie a hojenie je individuálny proces a u každého pacienta môže trvať rôzne dlho (maximálne 6 mesiacov).Po zahojení sa na titánovú skrutku pripevný zubná korunka alebo mostík.

Na našej klinike používame titánové implantáty s biopovrchom, ktoré čas hojenia skracujú. Vďaka povrchovej úprave skrutky môžeme implantát vložiť hneď po vytrhnutí zuba.Či je možné pacientovi nasadiť implantát hneď, alebo je lepšie počkať kým sa rana zahojí najlepšie posúdi lekár.

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.