Nové technológie v stomatologii

Nové produkty, systémy, nové liečebné postupy a techniky, inovácia neobchádza ani stomatológiu. Zubné lekárstvo sa neustále vyvíja a inak tomu nie je ani na našej klinike. Pre našich pacientov chceme len to najlepšie, preto pri zákrokoch a liečbach používame najnovšie poznatky a technológie z oblasti stomatológie.
Nové technológie v stomatologii
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Priebeh ošetrenia je vďaka systému CEREC naozaj rýchly. Počas sedenia vám lekár obrúsi zub, oskenuje ho v ústnej dutine a na počítači zhotoví virtuálnu korunku. Pokiaľ pacient chce môže vidieť svoj úsmev na počítači ešte skôr ako ho bude mať.

Technológia CEREC
Nové technológie v stomatologii

Systém alebo technológiu CEREC na našej klinike už nejaký čas úspešne používame. Pomocou tohto systému sa dá zhotoviť zubná korunka, zubná výplň či krajší úsmev na počkanie. Stačí jedna návšteva u stomatológa a pacient odchádza s funkčným chrupom a krajším úsmevom.

Priebeh ošetrenia je vďaka systému CEREC naozaj rýchly. Počas sedenia vám lekár obrúsi zub, oskenuje ho v ústnej dutine a na počítači zhotoví virtuálnu korunku. Pokiaľ pacient chce môže vidieť svoj úsmev na počítači ešte skôr ako ho bude mať. V tomto momente je možné ešte virtuálny zub upraviť (ak je to potrebné). Následne sa všetky informácie odošlú do ďalšieho prístroja (frézy), kde sa vytvorí korunka pacientovi presne na mieru. Behom pár minút je korunka hotová a zubný lekár ju nasadí na pripravený zub.

Ošetrenie pacienta pomocou systému CEREC je rýchle, efektívne a výhodné. Pacient nemusí absolvovať viac sedení u lekára a lekár hneď vidí ako korunka pacientovi sadne.

Nové technológie v stomatologii

Intraorálny skener

Branie odtlačkov zubov je minulosťou. Nahradili sme ju skenovaním. Intraorálny skener nám umožní rýchlo a presne oskenovať chrup vašich zubov vrátane ťažko dostupných miest. 3D obraz zubov vidí lekár hneď v počítači.

Digitálne skenovanie sa najčastejšie používa pri zubných korunkách, mostíkoch alebo fazetách.

Nové technológie v stomatologii

3D tlačiarne a Digital workflow

3D tlač je v stomatológii čoraz používanejšou technológiou. Pomocou 3D tlačiarni dokážeme vytvárať protetické náhrady či zubné korunky.

3D modelácia sa využíva aj v prípade rozsiahlej rekonštrukcie chrupu. Vďaka nej vieme pre pacienta vytvoriť najlepšie a najvhodnejšie protetické riešenie.

Dočasná náhrada zuba sa tiež vyrába pomocou 3D tlačiarne.

Digitálna komunikácia medzi ambulanciou a zubným laboratóriom, digitálne naplánovanie liečby, plánovanie zákrokov,... to všetko celý postup liečby výrazne zrýchľuje a zefektívňuje.   

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.