Estetická rekonštrukcia chrupu

Rekonštrukcia chrupu sa berie do úvahy v momente, keď chrup prestáva plniť svoje funkcie. Často k tomu dochádza ak sú zuby zničené zubnými kazmi alebo úrazmi. Chybné postavenie zubov alebo rôzne ochorenia môžu tiež byť dôvodom k rekonštrukcii chrupu.
Estetická rekonštrukcia chrupu
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Zubár Bratislava:

Bez ohľadu na problém, ktorý vás na zubnú kliniku privádza vás najprv dôkladne vyšetríme a navrhneme vám vhodný postup liečby. Zubný lekár vám všetko vysvetlí, zodpovie na vaše otázky a povie vám aj presnú cenu liečby. Ak súhlasíte absolvujete dentálnu hygienu.

Nové výplne alebo zubné korunky môžete mať na našej klinike behom jedného sedenia. Pokiaľ si liečba vyžaduje zavedenie implantátov dĺžka liečby sa odvíja od doby hojenia, ktoré je individuálne. Doba hojenia sa pohybuje od 3 týždňov do 6 mesiacov. Počas tej doby ale bez zubov neostanete. Do doby, kým dostanete trvalé zubné korunky (mostík) vám dáme provizórnu náhradu zubov.

Dĺžka liečby v prvom rade záleží od problému, ktorý vás k nám privedie. Niektoré zákroky si vyžadujú pár minút, pri niektorých môže čas liečby trvať aj niekoľko mesiacov. Čím skôr sa ale s liečbou začne tým skôr sa aj skončí.

Čo je rekonštrukcia chrupu
Estetická rekonštrukcia chrupu

Pod slovom rekonštrukcia si asi každý predstaví prestavbu. V prípade rekonštrukcie chrupu dochádza k prestavbe časti alebo aj celého chrupu. Výsledkom je obnovenie funkcií, zdravia a vzhľadu chrupu.

Rekonštrukcia chrupu môže zahŕňať množstvo rozličných zákrokov. Niekedy stačí vymeniť zubné výplne, inokedy zhotoviť a nasadiť zubné korunky či vytvoriť nový a plne funkčný chrup , ktorý sa v čeľusti uchytí pomocou implantátov. Všeobecne sa rekonštrukcie chrupu delia na dve skupiny.

Estetická rekonštrukcia chrupu

Ani zdravé zuby nie sú zárukou nádherného a žiarivého úsmevu. Tvar, veľkosť alebo sfarbenie zubov môžu byť dôvodom nespokojnosti s vašim úsmevom. Keďže u nás má každý problém riešenie vieme vám pomôcť aj s týmito problémami.

 • Fotokompozitné alebo keramické výplne
 • Bielenie zubov
 • Keramické fazety
 • Zubné korunky
 • Optické predĺženie alebo skrátenie zuba malým zákrokom na ďasnách
Estetická rekonštrukcia chrupu

Funkčná a estetická rekonštrukcia chrupu

Pokiaľ ide o rekonštrukciu chrupu, ktorej účelom je zachovať jeho funkčnosť kladieme dôraz aj na estetiku. Po ukončení liečby odchádza pacient nie len s funkčným chrupom ale aj krásnym úsmevom. O funkčnej rekonštrukcii chrupu hovoríme v mnohých prípadoch.

Zubný kaz, mŕtvy zub alebo zápal koreňov

 • odstránime zubný kaz prípadne ošetríme koreňové kanáliky. K rekonštrukcii koruniek používame fotokompozit alebo keramickú výplň.
 • V prípade potreby vytvoríme a nasadíme nové zubné korunky, ktoré sú na nerozoznanie od vašich vlastných zubov.

Zlomený zub

 • pokiaľ úlomok zlomeného zuba máte vieme vám ho prilepiť naspäť. Ak nie, nič sa nedeje.
 • Chýbajúca časť zuba môžeme doplniť fotokompozitnou alebo keramickou výplňou.
 • Treťou možnosťou je vytvorenie novej zubnej korunky a jej nasadenie na zvyšok zuba aj na počkanie.

Bruxizmus (škrípanie zubami)

 • Škrípanie zubov nie je len nepríjemné ale poškodzuje aj zuby, preťažuje čeľustné kĺby čo vedie k bolestiam hlavy. Zhotovenie chrániacej dlahy alebo zvýšenie zhryzu korunkami môže zabrániť poškodzovaniu zubov. Dôležité je ale aj odhalenie a odstránenie príčiny bruxizmu.

Poškodené zuby (lieky, choroby)

 • Choroby alebo niektoré lieky môžu poškodiť zubnú sklovinu. V závislosti od toho čo poškodenie spôsobilo je možné na rekonštrukciu chrupu pacienta použiť fazety alebo zubné korunky. Zubné korunky sú odolné a preto sú vhodné ak ochorenie a teda aj poškodzovanie zubov pretrváva.

Parodontitída

 • Hlavne pri pokročilej parodontitíde dochádza k ústupu kosti, kývaniu zubov a odhaleniu koreňov zubov. Po vyliečení parodontitídy (dentálnou hygienou, antibiotikami) môžeme pristúpiť k otvorenej kyretáži alebo augmencii kosti. 
Estetická rekonštrukcia chrupu

Výmena koruniek alebo mostíkov

 • Staré zubné korunky alebo mostíky môžu byť zdrojmi rôznych problémov (kaz pod korunkou, zápach, ostrý okraj,...). Ich výmenou môžeme tieto problémy riešiť rýchlo a efektívne.

Bezzubá čeľusť

 • celková rekonštrukcia chrupu pomocou implantátov je vhodná ak pacient nemá žiadne horné alebo dolné zuby. Nové zuby sa uchytia na 4 (all on 4) alebo 6 (all on 6) implantátoch.
 • Zákrok je vhodný aj pre pacientov, ktorí v ústnej dutine majú zuby, ktoré sa nedajú zachrániť. Zuby bezbolestne extrahujeme a pristupujeme k celkovej rekonštrukcii chrupu.

V Biodent Zubná Klinika Bratislava nájdete odborníkov a špecialistov, ktorí vedia ponúknuť pacientom viac riešení. Komplexným návrhom liečby vás môžeme zbaviť akýchkoľvek problémov so zubami.

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.