Moderná stomatologická klinika

História zubného lekárstva siaha ďaleko do minulosti. Najstaršie dôkazy pochádzajú z obdobia 7000 rokov p.n.l. Liečba bolesti zubov pozostávala z malého luku a pazúrikových úlomkov, ktorými sa odstraňoval zubný kaz, pričom sa verilo, že ho spôsobuje zubný červ.
Bolesti zubov trápia ľudstvo aj v súčasnosti. Hoci sa na zubnom kaze nič nezmenilo zubné lekárstvo prešlo od tých čias poriadnym rozvojom. Pokroky v technológiách, nové systémy a materiály, ktoré sa v súčasnosti bežne používajú sú zárukou rýchleho, efektívneho a hlavne bezbolestného stomatologického ošetrenia.
Moderná stomatologická klinika
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Základy modernej stomatológie

Za otca modernej stomatológie sa považuje lekár PierreFauchard. Tento francúzsky lekár vydal v 18 storočí knihu (LeChirurgienDentiste), ktorá bola venovaná len stomatológii, zubným problémom, ich liečbe a aj nástrojom, ktoré sa na ošetrenie v tej dobe používali.

Zubný kaz
Moderná stomatologická klinika

Dlhé stáročia sa verilo, že zubný kaz spôsobuje zubný červ. V snahe zbaviť sa ho skúšali ľudia naozaj všetko, od zariekavania až po vypaľovanie červa v zube horúcim drôtom. V súčasnosti sa už o zubnom kaze vie všetko, vie sa ako ho liečiť ale aj ako mu predchádzať.

Amalgámové verzus fotokompozitné výplne

Prvé amalgánovévýplne sa objavili v Číne okolo roku 700 nášho letopočtu. Dnes sa už samozrejme nepoužívajú a nahradili ich oveľa kvalitnejšie a aj estetickejšie fotokompozitné výplne.

Moderná stomatologická klinika

Dentálna hygiena a lokálne anestetiká

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena má tiež svoju minulosť. Od rozstrapkaných vetvičiek, cez zubné kefky so štetinami z kanca až po súčasné elektronické zubné kefky. Zubná kefka, zubná pasta a zubná niť sa dnes bežne používajú pri čistení zubov. Dentálna hygiena ale ide ešte ďalej. Odstránenie nánosov zubného kameňa, farebných škvŕn a vyčistenie a vyleštenie zubov profesionálne pomáha predchádzať vzniku zápalov, kazov a ďalších problémov so zubami.

Lokálne anestetiká

Lokálne anestetiká, ktoré zaručujú bezbolestný stomatologický zákrok sú v súčasnosti spoľahlivé a 100% účinné. V minulosti tomu ale tak nebolo. Zubní lekári nemali anestetiká a zákroky absolvovali pacienti bez umŕtvenia. Základy bezbolestnému ošetreniu dal zubár HoraceWells, ktorý objavil anestetické vlastnosti oxidu dusného (rajský plyn).

Moderná stomatologická klinika

​Zubné implantáty

Nahradiť chýbajúce zuby implantátmi nie je novinka. Etruskovia (700 rokov p.n.l.) vyrábali zubné náhrady zo zvieracích alebo ľudských zubov. Neskôr sa zubné implantáty zhotovovali zo slonoviny, kameňa alebo dreva. Na začiatku 18. storočia sa ako zubné implantáty používali zuby mŕtvych ľudí. Počiatky zubnej implantácie boli naozaj pestré.

V súčasnosti sa kladie dôraz nie len na nahradenie chýbajúcich zubov ale aj na estetickú stránku chrupu. Zubné implantáty zrastajú s kosťou a mostík, alebo zubná korunky z keramiky zachovávajú vysokú funkčnosť chrupu a zároveň vám vrátia nádherný a bezchybný úsmev.

Stomatológia zaznamenala rozvoj v každej jednej svojej oblasti: či už ide o liečbu menších zubných problémov, väčšie rekonštrukcie chrupu alebo estetickú stomatológiu. Inak tomu nie je ani na našej klinike. Spojili sme najnovšie technológie s odbornosťou a skúsenosťami našich lekárov. Vďaka tomu u nás vždy nájdete špičkové, efektívne a bezbolestné ošetrenie.

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.