Estetická stomatológia

Zdravé zuby nemusia byť hneď zárukou krásneho úsmevu. Nerovnosti, krivé zuby, škvrny na zuboch alebo medzierka medzi zubami môžu byť dôvodom, prečo sa radšej neusmievate. S drobnými estetickými nedostatkami chrupu vám na našej klinike radi pomôžeme. Zubné fazety sú riešením pre ľudí, ktorým príroda nádherný úsmev nenadelila. Získať úsmev celebrít môže každý, stačí len navštíviť našu kliniku a objednať sa.
Estetická stomatológia
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Fazety sa môžu pripevniť na jeden zub ale pomocou viacerých faziet, pripevnených na zuby v línii úsmevu môžete z našej kliniky odchádzať s nádherným a bezchybným úsmevom.

 

Čo sú fazety
Estetická stomatológia

Fazety sú tenké plátky zhotovené z keramického alebo kompozitného materiálu. Zubné fazety sa lepia na prednú stranu zuba, obnovujú alebo upravujú tvar zuba a používajú sa len v časti chrupu, ktorú je pri úsmeve vidieť.

Fazety sa môžu pripevniť na jeden zub ale pomocou viacerých faziet, pripevnených na zuby v línii úsmevu môžete z našej kliniky odchádzať s nádherným a bezchybným úsmevom.

Aj keď sú fazety tenké plátky sú pevné. Keramika aj kompozit sú pevné a odolné materiály s dlhou životnosťou. Nemusíte sa obávať, že sa fazety pri jedení poškodia.

Keramika – fazety z oxidu zirkoničitého alebo porcelánu sú trvanlivé, vysoko estetické a pôsobia prirodzene. Ich výhodou je stálofarebnosť, takže sa nemusíte obávať škvŕn na zuboch, ktoré niektoré jedlá a tekutiny spôsobujú. Skôr ako sa keramická fazeta zafixuje na zub je potrebné zub jemne obrúsiť.

Kompozit - nie je potrebné pripraviť zub na nalepenie fazety. Nemusíte čakať na vytvorenie fazety. Kompozitná fazeta je hotová behom jedného sedenia. Tento typ faziet je cenovo dostupnejší nie je ale tak estetický ako keramika.

Estetická stomatológia

Pre koho sú fazety vhodné

Fazety sa spájajú s estetickou stomatológiou a sú vhodné pre každého, kto nie je so svojim úsmevom spokojný. Zubné fazety sú vhodné ak máte

 • krivé zuby
 • zafarbené zuby alebo škvrny na predných zuboch
 • nerovný povrch zubov, prasklinky, iné defekty
 • odštiepený kúsok zuba
 • medzierku medzi zubami
 • nerovnomerne rastené zuby (jeden zub kratší)
Estetická stomatológia

Pre koho fazety nie sú vhodné

Fazety nie sú vhodné pre každého pacienta. Aj keď ide o pevný a trvácny materiál zubný lekár vám ich neodporučí ak máte

 • nesprávny zhryz, zlé postavenie zubov
 • väčšie medzery medzi zubmi
 • nedostatok vlastného zuba (ak nie je kde pripevniť fazetu)
 • paradontitídu
 • trpíte bruxizmom (škrípanie zubov)

Ani v týchto prípadoch sa nádherného úsmevu nemusíte vzdávať. Váš sen o krásnom a bezchybnom úsmeve vám naši lekári vedia splniť inou vhodnou liečbou. 

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.