Keramické korunky

Celokeramické korunky patria medzi často používané riešenie pri rekonštrukcii chrupu. Tento typ koruniek je obľúbený hlavne u pacientov z estetického hľadiska. Tu ale výhody keramických koruniek nekončia. Keramika je pevný a biokompatibilný materiál, ktorý zachováva funkčnosť chrupu.
Keramické korunky
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Existuje niekoľko typov koruniek, ktoré sa rozdeľujú podľa materiálu, z ktorého sú zhotovené. Na našej klinike si na kvalitný materiál a spokojnosť pacientov potrpíme, preto používame dva najkvalitnejšie typy keramických koruniek ktoré v súčasnosti v oblasti stomatológie nájdete

 

Čo je keramická korunka
Keramické korunky

Keramické korunky tvoria ochranu oslabeného alebo poškodeného zuba. Zub, na ktorý sa korunka pripevní sa obrúsi, oskenuje a následne sa v zubnom laboratóriu na základe údajov zo skenu vytvorí keramická korunka. Existuje niekoľko typov koruniek, ktoré sa rozdeľujú podľa materiálu, z ktorého sú zhotovené. Na našej klinike si na kvalitný materiál a spokojnosť pacientov potrpíme, preto používame dva najkvalitnejšie typy keramických koruniek ktoré v súčasnosti v oblasti stomatológie nájdete

  • E-max zubné korunky
  • Zirkónové zubné korunky
Keramické korunky

Použitie celokeramických koruniek

Nasadenie celokeramických zubných koruniek vám môže lekár odporučiť v mnohých prípadoch.

  • Rozsiahla strata zubného tkaniva – väčšiu stratu zuba môže spôsobiť zubný kaz alebo k nej môže dôjsť pri poranený (zlomený zub).
  • Po endodoncii (ošetrenie zubných kanálikov) – endodontické ošetrenie preruší výživu zuba, zub sa stáva krehkejším a náchylnejším na poškodenie. Zubná korunka takýto zub chráni.
  • V estetickej stomatológii – celokeramickými korunkami sa dá vytvoriť nádherný a bezchybný úsmev každému pacientovi

Celokeramické výplne na spevnenie a zachovanie poškodeného zuba sú na našej klinike bežne používané. Biela keramická výplň nepôsobí v úsmeve rušivo, perfektne splýva s farbou zuba, je pevnejšia a odolnejšia voči žuvaciemu tlaku než kompozitná výplň. 

Keramické korunky

Postup

Aby korunka plnila svoj účel a presne sadla pacientovi je potrebné zachovať postup pri jej zhotovovaní a nasadení.

Vyšetrenie, konzultácia

Dôkladné vyšetrenie a zhotovenie rtg snímky je prvým krokom, ktorý u nás pacient absolvuje. Po konzultácii s lekárom môžeme pristúpiť k ďalšiemu kroku

Príprava zuba

Príprava zuba spočíva v jeho obrúsení a následnom oskenovaní. Týmto spôsobom získame digitálny odtlačok, podľa ktorého v zubnom laboratóriu zhotoví zubný technik korunku. Zhotovenie celokeramickej korunky je počítačom riadený proces. Na základe informácií zo skenovania zuba sa korunka navrhne a vyfrézuje.

Nasadenie korunky

Posledným krokom je pripevnenie zubnej korunky na zub.

Digitalizácia celého postupu umožňuje vytvoriť zubnú korunku presne na mieru každému pacientovi. Korunka farebne zapadne medzi ostatné zuby čím je zachovaná estetika chrupu a keďže je keramika pevný a odolný materiál zostáva zachovaná aj plná funkčnosť zuba. Všetko čo pre zhotovenie celokeramickej korunky alebo výplne potrebujeme máme na našej klinike. Pacient nemusí nikam chodiť, nikde sa objednávať ani nikde čakať. Všetko je v našich rukách a pacient odchádza od nás s novou korunkou alebo výplňou do 48 hodín od prvého vyšetrenia.

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.