Liečba krvácajúcich ďasien

Ochorenia ďasien alebo periodontálne ochorenia sú jedným z najčastejších problémov, s ktorými sa človek stretáva počas celého života. Ak sa ochorenie periodontu nelieči, môže viesť k strate zubov.
Liečba krvácajúcich ďasien
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Je pre nás dôležité určiť presnú príčinu ochorenia ďasien. Umožní nám to stanoviť presnú diagnózu a nastaviť kvalitnú liečbu, ktorá eliminuje riziko opätovného výskytu krvácajúcich ďasien následnej straty zubov.

Mddr. Natalija MolnarŠpecializácia
Estetická, zachovná a detská stomatológia
PRÍČINY OCHORENIA ĎASIEN
Liečba krvácajúcich ďasien

Jednou z najčastejších príčin ochorenia ďasien je nesprávna a zanedbaná ústna hygiena, v dôsledku ktorej dochádza k nahromadeniu baktérií v ústnej dutine a k tvorbe zubného plaku.

Príčiny, ktoré vedú k ochoreniam ďasien:

  • oslabená imunita;
  • chronické ochorenia kardiovaskulárneho systému, gastrointestinálneho traktu, endokrinného systému;
  • nedostatok vitamínov;
  • nesprávna a zanedbaná dentálna hygiena
  • pulpitída v akútnom štádiu;
  • maloklúzia;
  • rôzne zranenia;
Liečba krvácajúcich ďasien

AKÉ OCHORENIA PARODONTU LIEČIME

Gingivitída je zápalový proces, ktorý sa tvorí okolo zubov. Príčinou ochorenia sú baktérie, ktoré sa tvoria v dôsledku nedostatočnej a zanedbanej ústnej hygieny.

Parodontitída je zápal závesného aparátu zuba, ktorý je sprevádzaný krvácaním, zápachom z úst, kývavosťou zubov a výskytom parodontálnych vačkov sprevádzaných bolesťou. Ide o pokročilejší prípad ochorenia ďasien. Liečbu parodontitídy neodporúčame nikdy odkladať, ale dohodnúť si termín v BioDent Bratislava čo najskôr. Pokročilá parodontitída môže viesť až k strate zubov!

Liečba krvácajúcich ďasien

PREČO SI VYBRAŤ PRÁVE BIODENT BRATISLAVA?

Zubná klinika BioDent Bratislava má vysoká úroveň profesionality, individuálneho prístupu ku každému pacientovi a špičkových zubných lekárov, vďaka ktorým Vám zaručíme ošetrenie v príjemnom prostredí a hlavne bezbolestne .

Ak máte všetky príznaky ochorenia ďasien neváhajte nás kontaktovať 7 dní v týždni a dohodnúť si termín na nezáväznú konzultáciu čo najskôr. Ochorenie ďasien nesmiete nikdy podceňovať. V BioDent Bratislava Vás privedieme späť k zdravému úsmevu! 

NÁŠ TÍM
MDDr. Natalija Molnar
Špecializácia::
Estetická, zachovná a detská stomatológia
Pracovné skúsenosti:
7 rokov

V roku 2016 zakončila studium zubneho lekarstva na Univerzite Komenskeho v Bratislave.Jej hlavným zameraním je protetika – od snímateľných náhrad, koruniek po mostíky. Pri práci využíva najnovšie poznatky z oblasti protetickej stomatológie. Jej odbornou náplňou je aj estetická stomatológia.Nové poznatky zo stomatológie čerpá zo zahraničných prednášok a stáži. Pri svojej práci pristupuje s citom a precíznosťou, dôraz kladie na bezbolestné ošetrenie.

Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.