Extrakcia zubov múdrosti

Zub múdrosti je často označovaný ako „osmička“ alebo tretí molár. Ak zub múdrosti nerastue správne spôsobuje nepríjemné komplikácie. Tie sú sprevádzané bolesťou, zápalom a tvorbou hnisavého sínusu. Zubný lekári kliniky BioDent Bratislava Vám po nezáväznej konzultácii môžu odporučiť jeho odstránenie.
Na našej klinike BioDent Bratislava vykonáme kvalitnú a bezbolestnú extrakciu zubu múdrosti. Vašim problémom sa budú zaoberať naši zubný lekári, s bohatými skúsenosťami v danej problematike.
Extrakcia zubov múdrosti
AKO PRIJÍMAME PACIENTOV

Úlohou našich zubných lekárov je, aby extrakcia zubu múdrosti bola bezbolestná a šetrná. Naše skúsenosti zaručujú, že Vám bude poskytnutá kvalitná zdravotná starostlivosť. Každý zákrok vykonáme buď v lokálnej alebo celkovej anestéze.

MDDr. Marcel Riznič, PhDŠpecializácia
Maxilofaciálny chirurg. implantológ. Odborný garant kliniky.
INDIKÁCIE PRE EXTRAKCIU ZUBU MÚDROSTI
Extrakcia zubov múdrosti

Odstránenie zubu múdrosti je možné ešte pred prerezaním samotného zubu.

Dôvod odstránenia zubu múdrosti je:

  • nesprávne umiestnenie v kosti;
  • zápalové procesy počas prerezávania;
  • pulpitída, periodontitída, ktorá nie je liečiteľná kvôli nesprávnemu umiestneniu zubu múdrosti;
  • hlboký kaz;
  • tlak na susedné zuby;
  • veľkosť zubu múdrosti (v ústach naň nie je miesto);
  • implantácia (aby sa zabránilo poškodeniu alebo posunutiu implantátu).
Extrakcia zubov múdrosti

METÓDY EXTRAKCIE ZUBOV MÚDROSTI V ZUBNOM LEKÁRSTVE

V závislosti od metódy použitej na odstránenie zubu múdrosti môže byť postup jednoduchý alebo zložitý. Jednoduchá extrakcia zahŕňa odstránenie zubu extrakčnými kliešťami bez prerezania ďasien a zásahu do kosti. Zákrok trvá asi 10 minút a prebieha v lokálnej anestéze. Na záver zubný lekár ošetrí ranu antibakteriálnymi alebo protizápalovými liekmi. Následne poučíme pacienta o domácej liečbe.

Komplexná extrakcia sa používa na horizontálne rastúce zuby múdrosti kedy zuby v kosti rastú priamo do koreňa alebo korunky susedného zuba. Zubný lekár počas zákroku prereže ďasno, a ak je to potrebné, rozdelí zub múdrosti na niekoľko častí. Zákrok trvá od 20 minút do 2 hodín. Pacient je následne poučený a odchádza od nás s termínom na ďalšie sedenie kde prebieha kontrola zákroku. 

Extrakcia zubov múdrosti

JE ODSTRÁNENIE ZUBU MÚDROSTI BOLESTIVÉ?

Extrakcia zubu múdrosti je pomerne zložitý zákrok, ktorý si vyžaduje zodpovedný prístup. Zub často rastie v nesprávnej polohe, je na nevhodnom mieste na extrakciu a má rozvetvené korene. Napriek zložitosti zákroku je postup bezbolestný.

Pre odstránenie zubu múdrosti bez bolesti a s profesionálnym prístupom si u nás môžete dohodnúť nezáväznú konzultáciu 7 dní v týždni. Zubný lekári kliniky BioDent Bratislava sú špecialisti na bezbolestné extrakcie zubov múdrosti. Používame účinné lieky proti bolesti, moderné vybavenie a špičkové nástroje. V BioDent Bratislava ste v správnych rukách! 

RECENZIE
Som maximálne spokojná s prístupom aj prácou pána zubára aj pani dentálnej hygieničky.
Krásna čistá klinika. Veľmi príjemní personál, absolvovala som dentálnu hygienu.
NÁŠ TÍM
Dr. Domoratsky Yaroslav
Špecializácia::
Stomatochirurgia, implantológia.
Pracovné skúsenosti:
6 rokov

Už viac ako 6 rokov sa venujem stomatochirurgii a implantológii. Pravidelne absolvujem školenia a neustále sa vzdelávam aby som pohol poskytnúť našim pacientom najnovšie metódy liečenia aj v tých najkomplikovanejších pirapadoch. Vždy viem ako pomôcť našim pacientom.

NAŠE PRÁCE
  • Zirkónové mostíky a nový úsmev
  • Zirkónové mostíky a nový úsmev
Pred Po
Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.